Server Tanitimi , Ko Tanitimi , Silkroad Pvp Serverler , Metin2 Pvp Serverler Server Tanitimi , Ko Tanitimi , Silkroad Pvp Serverler , Metin2 Pvp Serverler

PAYLAŞIM 1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir

Konu Bilgileri

Kategori Adı Genel Paylaşımlar
Konu Başlığı 1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir
Konbuyu başlatan KoEditor
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan KoEditor

KoEditor

Admin
Katılım
2 Şub 2020
Mesajlar
195
Tepkime puanı
8
Puanları
18
Yaş
24
Web sitesi
www.servertanitimi.net
1299 Otomatik Grade ve Sembol Güncelleme 15 Dakikada Bir
[h=1]Oto Sembol ve Grade Reset[/h]Günümüzde hala sırf sembol ve grade için serverı kapatıp açmak zorunda olan serverlar var . O zorundalığın sebebide bu işlemi bilmediklerinden kaynaklanıyor . Bu işlemler sayesinde artık işiniz çok daha kolay .

1. Önce sql servera job ekliyoruz.


2. General sekmesinden joba bir isim veriyoruz.


3. Steps sekmesinden new diyerek yeni bir steps oluşturuyoruz . Stepse bir ad veriyoruz . Databasemizi seçiyoruz ve otomatik işlenicek kodları command bölümüne yazıyoruz.


4. Schedules sekmesinden new schedule den yeni oluşturuyoruz . Gelen ekrandan scheduleye isim veriyoruz . Daha sonra zaman ayarları için change butonunu tıklıyoruz . Zaman ayarı olarak 15 dakikada bir güncellemeyi göstericem . Gelen ekrandan daily ( günlük ) – occurs every ( sölenen zaman aralığında ) – hours(saat) olan ayarı minutes(dakika) yapıyoruz . 1 Olan sayıyıda 15 yapıyoruz . Burda işimiz tamam.


5. Sağ alt tarafta çalışan service manageri açıyoruz . Servislerden sql server agenti seçiyoruz ve başlatıyoruz .


ÖNEMLİ NOT : Serverda 100 karus 100 human olmadan bu başlatma işlemini yaparsanız sembol tablosu tam dolmuyacağından ebenezer c++ la başlayan bi hata vericektir . O yüzden dikkat edelim. Bunları yaptıktan sonra her 15 dakikada bir sembol ve gradeyi güncellicektir . Tabi komutu doğru yazın steps kısmında .
 
Üst Alt